Рада Європи надаватиме підтримку Україні, щоб зберегти її унітарний статус. Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд на спільній прес-конференції з в.о. міністра закордонних справ України Андрієм Дещицею та міністром закордонних справ Австрії Себастьяном Курцем сьогодні в Києві.

«Ми й надалі надаватимемо підтримку Україні, щоб зберегти унітарний статус держави», - сказав Ягланд.

За його словами, Рада Європи працюватиме в рамках свого мандата для надання допомоги Україні в проведенні конституційної реформи. «Ми дуже зацікавлені, щоб цей процес був якомога більш широким і всеохоплюючим», - цитує Ягланда «УНІАН».

Він відзначив важливість проведення президентських виборів в Україні та підготовки необхідних законів для проведення парламентських виборів на належному рівні. Крім того, у Раді Європи вважають за необхідне продовжити реформу судової системи України.

Він висловився за те, щоб ще більше спостерігачів ОБСЄ були залучені у моніторинг ситуації на сході України. «Ми вважаємо дуже важливим те, що ОБСЄ робить у східних регіонах України», - сказав Ягланд.

За його словами, в ОБСЄ та Раді Європи відбувається розподіл діяльності: ОБСЄ працює у сфері моніторингу, а Рада Європи - у сфері конституційних реформ. «Я сподіваюся, що спільні дії двох організацій допоможуть Україні в цей складний період», - сказав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162