Україна підтвердила свою участь у тристоронніх переговорах з Російською Федерацією та Європейським Союзом на тему газового постачання, які пройдуть найближчої п'ятниці, 2 травня, у Варшаві, повідомила прес-секретар комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера Сабін Бергер.

«Так, пан Продан (міністр енергетики та вугільної промисловості України - Ред.) підтвердив, що він візьме участь у зустрічі», - зазначила вона.

Прес-секретар назвала головною метою зустрічі обговорення листа президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу президентові Російської Федерації Володимиру Путіну на тему постачання газу до ЄС та України, передає «УНІАН».

У зустрічі візьмуть участь Еттінгер і міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в ненадійності транзиту російського газу в Європу.

У відправленому ним листі 18 країнам Європейського союзу Путін попередив про можливі проблеми з постачанням газу через газову заборгованість України, через територію якої постачається близько половини російського газу в 28 держав ЄС.

Він також заявив, що Росія через борги, розмір яких вона оцінює в 2,2 млрд дол., може перевести Україну на передоплату в постачанні газу і запропонував ЄС обговорити ці моменти.

Баррозу у своєму листі-відповіді Путіну погодився на переговори, але виступив проти переведення України на передоплату і висловився за прозорі та ринкові умови постачання газу.

З квітня поточного року Росія скасувала всі надані знижки на газ для України, в результаті чого його ціна зросла до рекордних 485 доларів за тисячу кубометрів, що в 1,8 разу більше, ніж у 1 кварталі поточного року.

За даними ЗМІ, дорожче, ніж для України, російський газ коштує тільки для Франції, яка купує його за 550 дол. за середньої ціни для всіх країн ЄС в 370 дол.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184