Самопроголошена Державна рада Криму запровадила для жителів регіону, які здають приватну нерухомість в оренду туристам, податок за базовими ставками 12 і 20 рублів на місяць за 1 кв. метр площі, передає «Інтерфакс».

Відповідну постанову на засіданні Держради Криму в середу підтримали 81 депутат із 84, які перебували в залі засідань. Всього у Держраді Криму 100 депутатів.

Досі здавання приватного житла в оренду туристам у Криму практично не оподатковувалося, оскільки у складі України парламент Криму не мав права впливати на податкову політику.

Ставка податку на рівні 12 рублів на місяць за кв. метр діє для об'єктів розміщення площею менше 50 кв. м, а ставка в розмірі 20 рублів - для об'єктів площею понад 50 кв. метрів. Місцеві ради можуть встановлювати підвищувальні коефіцієнти до цієї ставки. Претендувати на спрощене оподаткування можуть об'єкти розміщення загальною кількістю місць нижче 30.

За даними заступника міністра фінансів Криму Людмили Єльцової, близько 10 тис. жителів Криму розміщують влітку туристів у своїх квартирах і приватних будинках, новий податок цього року може принести в бюджет Криму додатково близько 60 млн рублів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278