Російська сторона не схильна вести справу на південному сході України до повторення так званого «кримського сценарію». Про це в онлайн-інтерв'ю «Газете.Ru» розповів заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков.

«Те, що сталося в Криму, і подальше рішення вищих органів нашої влади на користь возз'єднання виявилося занадто сильним шоком, щоб наші західні партнери змогли сприйняти реальність такою, якою вона є. Вони не можуть змиритися з цим. І вони бачать у спонтанному протесті на південному сході України, який відбувається, передвісника чогось подібного. Ми зовсім не схильні вести справу до повторення так званого «кримського сценарію» на південному сході України. Підстав побоюватися цього немає. Потрібно просто дати людям можливість брати участь належною мірою у визначенні майбутнього своєї країни. Це абсолютно нормальне, природне бажання. Це основа будь-якого демократичного процесу», - заявив дипломат.

Він також наголосив, що Росія не наполягає на федералізації України, а говорить «про інклюзивний політичний діалог за участю регіонів».

Як раніше повідомляв ForUm, міністр оборони Росії Сергій Шойгу спростував безпідставні твердження про присутність на українській території російських диверсійно-розвідувальних груп.

24 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що у зв'язку з початком активної фази операції українських силовиків на південному сході України батальйонні та тактичні групи Південного і Західного військових округів почали навчання в прикордонних з Україною районах.

Міністерство закордонних справ України зажадало від Росії надати роз'яснення щодо проведення навчань поблизу кордонів з Україною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

186