Польща, Угорщина, Словаччина і Чехія закликають людей, які захопили членів місії ОБСЄ й утримують їх у Слов'янську, до негайного звільнення без жодних додаткових умов.

Про це повідомили в прес-службі МЗС Польщі з посиланням на заяву міністрів країн Вишеградської четвірки, ухвалену за підсумками неформального саміту 28-29 квітня в Будапешті.

«Міністри засудили затримання групи військових інспекторів ОБСЄ в Слов'янську і закликали до негайного і без висування будь-яких умов їх звільнення», - йдеться в повідомленні.

Міністри також засудили анексію Росією Криму та її дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, і висловили солідарність не лише з українцями, а й з іншими країнами - східними сусідами Євросоюзу, повідомляє «УНІАН».

Вони відзначили, що нинішня міжнародна ситуація підтверджує необхідність подальшого зміцнення і послідовної реалізації політики «Східного партнерства». Зазначалося, що східні партнери ЄС повинні сконцентруватися на подальших реформах, при проведенні яких можуть розраховувати на підтримку Вишеградської групи.

За даними МЗС Польщі, у зустрічі міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки, яка проходить щорічно, брав участь комісар ЄС з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Як повідомлялося, 25 квітня на в'їзді у Слов'янськ група невідомих зупинила автобус, в якому перебувала інспекційна група, що працює в Україні згідно з рішенням ОБСЄ за Віденським документом-2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки, і відконвоювала його в місто.

До складу групи з восьми осіб входять четверо представників ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії.

Пізніше військовий спостерігач ОБСЄ зі Швеції Інгві Томас Йохансон був звільнений.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

129