Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера не виключає можливості проведення 15 червня національно-консультативного опитування замість референдуму. Про це він заявив в ефірі «5 каналу».

«Якщо Верховна Рада згідно із конституційними повноваженнями ухвалить відповідну постанову, зокрема відповідно до статті 83 Конституції, то ця постанова буде, безумовно, виконана Центральною виборчою комісією. Але крім того, тут є певні нюанси. Наприклад, щодо дати 25 травня - можна говорити, що це можливо. Однак, щодо 15 червня, я думаю, що за термінами, визначеними законом про всеукраїнський референдум, це цілком реально», - зазначив він.

Разом із цим, Магера не виключає можливості проведення не референдуму, а національно-консультативного опитування. «Тому що для національно-консультативного опитування немає чіткої законодавчої бази, проте вибори і референдум - це не єдині форми здійснення безпосередньої демократії в Україні, і якщо в законі про референдум була б додана одна окремо взята стаття, на зразок тієї, що була в законі 1991 року, я вважаю, що це б зняло дуже і дуже багато питань» , - заявив заступник голови ЦВК.

Як повідомляв ForUm, голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута і мер Донецька Олександр Лук'янченко попросили в.о. Президента України Олександра Тручинова ухвалити рішення про проведення всеукраїнського референдуму 25 травня.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що 29 квітня Верховна Рада України планує розглянути питання про проведення всеукраїнського референдуму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

336