Підвищення акцизу на дизельне паливо може спричинити зростання цін на продукти харчування. Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції заявив президент «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук.

«Антикризовий проект законів, ухвалений Верховною Радою України, можна охарактеризувати дуже просто: наповнення держбюджету - це справа споживачів і громадян України, великий бізнес сюди не включили, хоча в проголосованому варіанті були покладені деякі зобов'язання і на нього. В кінцевому варіанті ми їх не побачили», - заявив він.

Експерт зазначив, що дизельне паливо є більшою мірою «кров'ю економіки, ніж бензин». «Оскільки це і виробництво, і хліб, і продукти харчування, але якась «дуже розумна людина» більш ніж удвічі підвищила акциз на дизпаливо (було 46 євро за тону, додали ще 52 євро). А 52 євро на тоні за такої курсової різниці гривні до євро - це більше 60 копійок на літрі», - підкреслив Косянчук.

За його словами, якщо раніше між вартістю бензину А-95 і дизпалива в середньому була різниця до 1 грн, то зараз вона знизилася до 45 копійок. «І якраз це потягне подорожчання всього, починаючи з гречки, олії і так далі», - підсумував експерт.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

270