На українсько-російському кордоні з 24 квітня почалися постійні провокації з боку російських військ. Про це в ході брифінгу повідомив начальник відділу з питань взаємодії із ЗМІ Держприкордонслужби Олег Слободян.

За словами Слободяна, загалом зафіксовано 88 випадків провокаційних дій. Переважно це польоти військової авіації, зокрема, військових літаків Су-27 у безпосередній близькості від державного кордону; польоти вертольотів на відстані 1,5-2 км від кордону з російського боку, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

У зоні візуального контролю прикордонники спостерігають невідомі автомобілі, ймовірно, з радіоапаратурою. До лінії кордону періодично підходять невідомі люди і ведуть спостереження. На запитання журналістів, чи фіксували прикордонники випадки перетинання повітряного кордону України, Слободян відповів: «Візуально не фіксували».

Він уточнив, що, згідно із порядком несення служби, зараз усі прикордонні загони вважаються військовими постами, з ними проведені тренування, як діяти в різних ситуаціях на кордоні. У разі початку безпосереднього військового вторгнення Росії на українську територію прикордонники будуть застосовувати зброю.

Аналіз результатів за минулий тиждень свідчить про зниження пасажиро-транспортного потоку на українсько-російському кордоні на 19%.

Держприкордонслужба продовжує перешкоджати проникненню на материкову Україну з Криму екстремістів, проросійських радикально налаштованих громадян України, зброї, наркотиків і т.д. За вихідні дні на контрольному посту Чонгар Херсонської області прикордонний загін у відділенні для рукавичок автомобіля Тойота, який прямував на материк, виявили 11 патронів до ПМ типу Терен з гумовими кулями. Водій (громадянин України) і зброя передані СБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1273 грн.
798