У МЗС України вважають, що Україна може до кінця 2014 року завершити виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров сьогодні на засіданні прес-клубу «Безвізовий режим з ЄС: коли Україна наздожене Молдову?».

«Звичайно, реально, і приклад тому Молдова, яка почала безвізовий діалог пізніше, але завершила його раніше за нас», - зазначив він.

За словами Олефірова, Україні залишилося ухвалити чотири законопроекти, які вже розглянуті в першому читанні, для виконання першої законодавчої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму, повідомляє «УНІАН».

На переконання Олефірова, Україна зможе вже у травні перейти до виконання другої імплементаційної фази Плану дій.

«Ми можемо завершити імплементаційну фазу до кінця року? Зможемо навіть швидше, якщо буде на це бажання», - сказав він. Виходячи з досвіду Балканських країн та Молдови, Олефіров вважає, що друга фаза буде простішою, оскільки залежатиме від однієї гілки влади - виконавчої.

Нагадаємо, в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця переконаний, що з 1 січня 2015 року українці зможуть їздити в Європу без віз.

Євросоюз обіцяє прискорити запровадження спрощеного візового режиму для українців.

Громадянам Молдови з сьогоднішнього дня більше не потрібна віза для відвідування більшості країн Євросоюзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

262