США до кінця дня оголосять про нові економічні санкції щодо російських фізичних осіб і компаній. Про це в Манілі заявив президент США Барак Обама, який перебуває з офіційним візитом на Філіппінах.

За його словами, новий пакет санкцій стане відповіддю на «недотримання Росією міжнародної угоди, спрямованої на припинення кризи в Україні».

Як зазначив Обама, санкції будуть націлені на громадян РФ і російські компанії. Санкції також торкнуться експорту в РФ високотехнологічних товарів, сказав американський лідер, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Подробиці будуть оголошені Вашингтоном пізніше.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Росії у відповідь на її позицію щодо статусу Криму. 17 березня у США оприлюднили «чорний список» проти 11 російських та українських офіційних осіб. У березні-квітні список кілька разів розширявся. Наразі до нього входить кілька десятків людей, які на думку Вашингтона підривають суверенітет і територіальну цілісність України.

Крім того, США припинили співпрацю з Росією в галузі боротьби з наркотиками та космічній галузі (за винятком проекту Міжнародної космічної станції), а також ввели обмеження на постачання до Росії продукції військового і подвійного призначення.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що санкції Заходу завдають шкоди РФ, але мають «абсолютно некритичний характер».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

335