Член Виконавчого комітету Громадського руху «Український вибір» Юрій Загородній вважає, що децентралізація влади в Україні, крім інших переваг, забезпечить відповідність розмірів доходів регіонів з їхніми реальними економічними результатами.

«Останнім часом у деяких ЗМІ стало модно розмірковувати про те, що більшість областей Південного-Сходу економічно неспроможні і дотаційні. При цьому особлива увага приділяється Донбасу», - пише Юрій Загородній в своєму блозі, опублікованому на сайті «Українського вибору».

Він зазначає, що лише шість областей - Харківська, Дніпропетровська, Сумська, Полтавська, Черкаська та Львівська - у 2013 році перерахували до державного бюджету більше, ніж отримали з нього. А в Донецькій області перевищення сум, отриманих із держбюджету, над сумами, сплаченими до бюджету, становило 9,25 млрд грн, Луганської - 5,07 млрд грн.

«Здавалося б, все ясно. Але «фахівці», які заявляють про економічну і фінансову неспроможність Донбасу, «забувають» про те, що значна кількість найбільших компаній цього регіону, як і в цілому Південного Сходу, зареєстровані в Києві, мають центральні офіси і платять податки в столиці», - підкреслив член виконкому «Українського вибору». На його думку, це цілком закономірно, адже коли основні економічні рішення приймаються не на місцях, а в центрі, який у величезних масштабах перерозподіляє фінансові потоки, доводиться саме в Києві «вирішувати питання». Також у столиці набагато комфортніші умови для бізнесу з точки зору наявності відповідної інфраструктури, яка створювалась значною мірою за рахунок коштів регіонів.

«Заявлена урядом децентралізація, крім інших переваг, що забезпечить у тому числі ув'язку розмірів доходів з реальними економічними результатами, отриманими в регіонах. І тоді стане неможливою ситуація, за якої Донецька область, яка виробляє майже 12% ВВП України, має значно більший рівень регіонального ВВП на душу населення і забезпечує майже 20% експорту країни, значиться серед «бідних родичів», - упевнений Юрій Загородній.

Загалом же, міркування про те, «хто кого годує», «хто з'їв наше сало» і т.п., не тільки аморальні, а й непродуктивні, упевнений експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

317