Держава повинна гарантувати шахтарям безпечні умови праці та належний рівень соціального захисту. Про це заявила кандидат на пост Президента України Наталія Королевська, перебуваючи в лікарні шахтарів, які постраждали від вибуху на шахті ім. академіка А.А. Скочинського в Донецьку 11 квітня.

«Керівництво шахти і уряд повинні зробити все, щоб забезпечити нормальне лікування, реабілітацію та всі належні виплати. Якщо з цим виникнуть проблеми, намагатимуться затягнути час, або заощадити на вас, звертайтеся до мене, я візьму це питання на контроль», - сказала вона.

Наталія Королевська зазначила, що дуже добре розуміє всі проблеми шахтарів та їхніх сімей, адже виросла у шахтарській родині. «У мого батька 20 років підземного стажу. Тому всі проблеми шахтарів я сприймаю дуже близько до серця», - сказала вона.

Наталія Королевська зазначила, що всюди, де вона працювала, намагалася допомогти у вирішенні проблем шахтарів. Зокрема, за її ініціативою був ухвалений закон про підвищення престижності шахтарської праці. А будучи міністром соціальної політики, їй вдалося домогтися збільшення регресивних виплат шахтарям на 15%. «Також нам вдалося знайти механізми забезпечення кожного, хто отримав травми на виробництві, автомобілями і ми навіть встигли кілька таких автомобілів видати людям. Але потім через відомі події це зупинилося, і не зрозуміло, як буде далі», - заявила Наталія Королевська.

Разом із тим вона зазначила, що зробленого недостатньо і ще багато над чим потрібно працювати. За словами Наталії Королевської, в Україні перестали системно займатися розвитком вугільної галузі, через що й економляться кошти на безпеці праці в шахтах. «Зараз на шахтах Донбасу почалися страйки. Люди вимагають поліпшення умов праці, своєчасної заробітної плати та її належний рівень. Я вважаю, що вони праві. Коли зростають ціни, коли немає впевненості у завтрашньому дні, для людей єдиний вихід - це вийти на протест», - сказала Наталія Королевська.

Наталія Королевська зазначила, що приїхала на Донбас, щоб привернути увагу центральної влади і громадськості до реальних проблем людей, які живуть на Сході. За її словами, як тільки уряд забезпечить соціальний захист та нормальний рівень життя в Україні не буде ніяких акцій протесту і сепаратистів. «І я зроблю все від мене залежне, щоб у Києві і в цілому в країні це зрозуміли. Тому що я хочу, щоб на нашій землі був мир і злагода», - підкреслила вона.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251