Спад промислового виробництва в Україні у березні 2014 року на 7% - це досить велике падіння. Таку думку в коментарі Forum'у висловив директор Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Олег Устенко.

«Для України спад промислового виробництва на 7% в березні - це досить велике падіння. Не варто забувати, що промисловість - це левова частка нашого ВВП», - сказав Устенко.

Але, на його думку, таке падіння було очікуваним.

«Це падіння відбулося на тлі колосальних втрат українського експорту. А в Україні експортно орієнтована економіка. Половину нашого прибутку ми отримуємо за рахунок продажу товарів. Скорочення експорту - це великі втрати для реального сектора економіки. Тому тій частині бізнесу, яка орієнтувалася на експорт, зараз важко. Наприклад, на 48% скоротилася торгівля з Казахстаном», - зазначив економіст.

Експерт наголосив, що в України погіршилися торговельні відносини не тільки з Росією, а й з усіма країнами-учасницями Митного союзу, що становило вагому частку вітчизняного експорту.

«Найближчим часом Україні потрібно працювати в двох напрямах. Перше - це звертатися до судів з приводу некоректних обмежень для українських товарів на ринку Митного союзу. І друге - взяти ініціативу в свої руки. Приватний бізнес поставлений в умови виживання. Підприємцям доведеться або відмовлятися від нього, або шукати вихід зі становища», - вважає Устенко.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

242