Дії київської влади під Слов'янськом є військовим злочином, за який винним рано чи пізно доведеться відповідати, заявив кандидат у президенти України, депутат Верховної Ради Олег Царьов в ефірі телеканалу «Росія-24».

Підлеглі Києву силовики у четвер знову пішли в наступ на позиції прихильників федералізації у місті Слов'янську Донецької області. Раніше МВС заявляло, що в ході операції були вбиті п'ятеро повстанців, знищені три їхні блокпости. Прихильники федералізації повідомляли також про як мінімум п'ятьох загиблих у своїх лавах і декількох поранених.

«Те, що робить київський уряд, - це однозначно злочин проти громадян України, і рано чи пізно доведеться за це відповідати. Це військовий злочин, який не має терміну давності», - вважає Царьов, повідомляють «Версии».

За його словами, чинна київська влада не виконує угоди, досягнуті минулого тижня в Женеві між Україною, Росією, США і ЄС. Сторони тоді домовилися про заходи щодо деескалації конфлікту на сході України - за умовами угоди необхідно роззброїти незаконні формування, звільнити незаконно зайняті будівлі і розпочати національний діалог щодо конституційної реформи. Однак «арешти тривають, військові дії тривають», - зазначив Царьов, підкресливши, що «потрібно або збиратися заново, або вводити якісь заходи проти представників київської влади».

Тим не менш, кандидат у президенти сподівається, що відсіч, яку дало ополчення, і ті політичні заяви, які зробила Росія», утримають владу від подальшого кровопролиття.

У Москві рішення Києва застосувати силу проти прихильників федералізації називали вкрай небезпечним розвитком подій. Президент РФ Володимир Путін заявив у четвер, що якщо Київ дійсно почав застосовувати армію в Слов'янську, то це дуже серйозний злочин проти свого народу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217