У разі найгіршого розвитку подій на південному сході України Росія згадає про дозвіл Ради Федерації використовувати Збройні сили РФ на території України.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Росія 1» постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін.

«Ця можливість завжди є в наших руках. Але, звичайно, не хотілося б», - додав він.

При цьому Чуркін наголосив, що Росія не прагне до реалізації такого сценарію. «Зараз головне завдання - деескалація конфлікту», - зазначив Чуркін, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Крім того, за його словами, якщо насильство на південному сході України не припиниться, Росія скликає екстрене засідання РБ ООН.

Разом із тим, російський дипломат вважає, що Радбез розколотий, очікувати від нього якихось серйозних дій у плані врегулювання конфлікту не варто. Так він відповів на запитання про можливість проведення на території країни миротворчої операції ООН. Чуркін пояснив, що в сформованій ситуації реалізація подібного сценарію малореалістична.

Як повідомляв ForUm, у четвер, 24 квітня, в ході проведення антитерористичної операції підрозділи Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони України деблокували і знищили 3 блокпости незаконних збройних формувань у північно-східній частині Слов'янська. Знищено 5 терористів.

Пізніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що у зв'язку з початком активної фази операції українських силовиків на південному сході України батальйонні та тактичні групи Південного і Західного військових округів почали навчання в прикордонних з Україною районах.

Міністерство закордонних справ України зажадало від Росії надати роз'яснення щодо проведення навчань біля кордону.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321