Напружена ситуація на Донбасі - наслідок багаторічної бездіяльності щодо вирішення нагальних тут соціальних проблем. Про це сказала кандидат на пост президента України Наталія Королевська після відвідування Свято-Успенської Святогірської лаври, де вона молилася за мир і добробут України. Саме звідти почався її тур східними областями України.

«Я сама родом зі сходу, тому мені як нікому іншому зрозумілі проблеми і сподівання місцевих жителів. Тут живуть не «сепаратисти», а звичайні люди. А напружена ситуація, що виникла, - наслідок бездіяльності влади щодо вирішення їхніх питань. Свою подорож сходом я почала саме зі святої землі, тому що мир - це те, чого Україна зараз найбільше потребує», - сказала вона.

Королевська зазначила, що сьогодні через напружену ситуацію на сході для України як ніколи актуальна тема єдності країни. «Ми повинні зробити все, щоб країна зберегла єдність. Якщо сьогодні хтось каже, що давайте забудемо про Донецьк і Луганськ, то я відповім - це не вихід. Ми зобов'язані почути один одного. Зрозуміти, чому люди вийшли на вулицю, проти чого вони протестують і які позиції відстоюють», - сказала вона.

Політик нагадала, що нещодавно повернулася з Криму, де побачила, «що українських громадян там просто кинули». Таке ставлення уряду до своїх громадян вона вважає просто неприпустимим. «Держава про цих людей забула і нічого не робить для того, щоб допомогти їм. Тому якщо ми сьогодні не докладемо всіх зусиль, то немає ніякої гарантії, що завтра історія з Кримом не повториться в Харкові, Сумах чи Чернігові», - сказала вона.

Тому, за словами політика, сьогодні головне завдання - зберегти мир і забезпечити соціальний захист усім, хто його потребує. «Для цього я приїхала на Донбас, щоб почути безпосередньо від жителів сходу про ті проблеми, які їх хвилюють найбільше. І донести цю точку зору до центральної влади», - сказала Королевська.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208