Міністр освіти і науки України Сергій Квіт заявляє, що близько тисячі кримських студентів переведені до вишів материкової України, але ще більше студентів - кримських татар не хочуть навчатися в російських вишах, але в той же час не хочуть залишати півострів.

Про це Квіт заявив журналістам після конференції щодо налагодження діалогу України і Росії, організованої Університетом Брюсселя.

«Усіх охочих кримських студентів ми вже перевели на материкову Україну. Маю на увазі, в інші українські університети. Ми спростили всі системи переведення, і для них важливо лише знайти університети, і їм усі йдуть назустріч, це дуже відкрито. Також деякі викладачі переводяться», - сказав міністр, повідомляє «УНІАН».

За його словами, кількість переведених студентів із Криму становить до тисячі осіб.

«Але проблема в тому, що значна кількість - передусім кримські татари, кажуть, що нікуди з Криму не хочуть виїжджати, але й не хочуть навчатися в російських університетах, а хочуть навчатися в українських університетах. На жаль, цим людям ми ніяк не можемо допомогти», - сказав Квіт.

Він зазначив, що понад 700 випускників кримських шкіл зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні знань на материковій частині України. «Ми дали їм можливість зробити це або в Херсонській області, або навіть у тих університетах, куди вони вступатимуть. Тобто, всі отримають можливість пройти тестування», - повідомив міністр.

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки України гарантувало, що абітурієнти з Автономної Республіки Крим матимуть можливість у 2014 році пройти зовнішнє незалежне оцінювання, і на підставі цього вступати у вищі навчальні заклади України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174