Антимонопольний комітет України вважає обґрунтованою ціну за бензин А-95 на рівні 14,95 грн - 15,45 грн за літр. Про це на круглому столі повідомила начальник другого управління досліджень і розслідування АМКУ Тетяна Кулешова.

«Ціна на бензин А-95 іноземного походження не повинна була б перевищувати 14,95 грн/л - 15,45 грн/л», - сказала вона.

В АМКУ відзначають, що при розрахунках були використані такі чинники, як показники ціни на англійському біржовому майданчику Platts, зміни курсів долара і євро, а також акцизів, передає «РБК-Україна».

На думку представників відомства, у діях суб'єктів господарювання-операторів АЗС при підвищенні цін можуть вбачатися суб'єктивні чинники, які свідчать про порушення законодавства про захист економконкуренції.

На думку АМКУ, для одночасного й однакового підвищення цін на бензин і дизпаливо в лютому-квітні підстав не було.

8 квітня АМКУ надав учасникам ринку пального обов'язкові для розгляду рекомендації, зокрема, переглянути свою цінову політику і встановив десятиденний термін їх розгляду.

У свою чергу учасники ринку стверджують, що ціни на нафтопродукти на їхніх АЗС формуються, виходячи з об'єктивних чинників: зростання курсу долара, підвищення акцизу на дизпаливо, світові ціни.

Присутні на круглому столі представники операторів відзначили, що працюють на шкоду і підвищення цін на паливо є невигідним, оскільки попит на нього падатиме.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343