Заступник голови Громадського руху «Український вибір» Василь Німченко вважає, що наступним кроком на шляху демократичних перетворень України має стати перехід до федеративного устрою держави, а не децентралізація влади за адмінреформи, яку обіцяє віце-прем'єр Володимир Гройсман. Про це юрист розповів в інтерв'ю виданню «Аргументы и факты в Украине».

«За кількістю концепцій таких, з дозволу сказати, реформ можна чітко простежити, скільки разів змінювались президенти та уряди України. Усі вони декларували децентралізацію влади, але оскільки ці реформи інспірувалися в АП, а втілювалися Кабміном, то на практиці все звелося до підміни вертикалі виконавчої влади владою Адміністрації Президента та його оточення. Так було за Ющенка, так було за Януковича. І реформа Гройсмана - це чергова піар-кампанія під гаслом «Вся влада громадам!», - упевнений заступник голови «Українського вибору».

Він висловив сподівання, що через кілька років більшість українських політиків усе ж «доросте» до ідеї федералізації, оскільки в 2014-му не тільки Україна, але і весь світ визнав, що концентрація владних повноважень в одних руках - це шлях до встановлення диктатури.

На думку Німченка, саме перехід до федеративного устрою держави, децентралізація влади і розширення прав територіальних громад гарантують збереження територіальної цілісності України. Так, федералізм - це союз народів унітарної держави, які прагнуть реформувати територіальні органи влади та місцевого самоврядування, і його не варто плутати з сепаратизмом.

«За Ющенка правовий нігілізм був зведений у ранг державної політики, а прихильники жорсткої централізації влади навмисне ототожнювали федералізм із сепаратизмом. Втім, як і сьогодні... Важливо зрозуміти різницю: в основі сепаратизму лежить розкол і розділ, в основі федералізму - союз і об'єднання. Це ліки від розпаду країни», - підсумував Василь Німченко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193