Зниження показника рівня безробіття може бути викликане сезонним чинником. Про це заявив Forum'у секретар комітету з соціальної політики та праці, народний депутат від партії «Батьківщина» Андрій Павловський, коментуючи офіційну статистику зниження безробіття на тлі падіння виробництва.

«Традиційно безробіття знижується наприкінці травня, на початку літа, коли починаються сезонні роботи в сільському господарстві. Можливо, вони почалися в квітні», - припустив він.

Крім того, Павловський вважає, що, аби уникнути зростання безробіття в Україні, зокрема і прихованого, активну позицію повинен зайняти великий бізнес. «Великі підприємства давно в приватних руках. І якщо власник хоче, щоб у його бізнесу була перспектива, він повинен подбати про модернізацію, впровадження нових технологій, створення нових, офіційних робочих місць», - сказав він.

Політик упевнений, що представники великого бізнесу можуть розвивати вітчизняне мале та середнє підприємництво. «Хай розміщують замовлення в Україні, а не створюють робочі місця в інших країнах», - порадив Павловський, і додав, що бізнесмени, які не справляються з керівництвом, повинні не зупиняти виробництво, а продавати підприємства - піддаватися законами ринку.

Також нардеп вважає, що держава повинна націоналізувати стратегічні об'єкти. «У багатьох розвинених країнах енергетика, залізниця, оборонні підприємства перебувають у державній власності. І нам не треба боятися слова «націоналізація». До чого призвела «прихватизація», ми бачимо сьогодні», - упевнений він.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

198