Уряд проводить неефективну соціальну політику. Таку думку в коментарі Forum'у висловила народний депутат України Віталіна Дзоз.

«Уряд заявив про намір проіндексувати мінімальну заробітну плату та пенсію з урахуванням показника рівня інфляції з 1 травня. Хочу зазначити, що згідно з офіційними даними, оприлюдненими Національним банком України, інфляція в березні порівняно з лютим 2014 р. склала 2,2%. Чи можна такий крок назвати позитивним? Соціальним? Навряд чи. З цього ж дня,1 травня, ціна на газ для населення зросте на 50%. Ціни на лікарські препарати в роздрібних аптечних мережах уже зараз зросли вдвічі, зростають і комунальні платежі для населення, ціни на продукти харчування. Курс гривні на міжбанку з початку 2014 року знизився майже на 40%, ціни на дизельне паливо і газ за цей же період зросли на 23-25%. Крім того, заморожено зростання соціальних виплат, збільшені ставки податків і зборів», - підкреслила парламентарій.

Крім того, Дзоз акцентувала, що індексація зарплат і виплат не зможе перекрити галопуюче зростання цін на життєво важливі продукти і послуги. «Поставте це запитання у Харкові, Києві, Львові, Херсоні. Це розуміють не тільки експерти і фахівці, але й кожен українець. Політика «погано заради кращого» не спрацює. Вже сьогодні люди ледве зводять кінці з кінцями», - додала вона.

«На цьому тлі щонайменше дивно виглядають й опубліковані Державною службою статистики дані про скорочення рівня безробіття в Україні на 23,5 тисячі людей за минулий місяць. В умовах політичної нестабільності та розриву економічних зв'язків з Кримом, економічна активність продовжує погіршуватися. Промислове виробництво в Україні за перші три місяці 2014 року скоротилося на 5%. Нові робочі місця не створюються, виробництва і фірми не відкриваються. За рахунок чого тоді знизилося безробіття? Питання без відповіді. Через багато років у підручниках з історії України, можливо, напишуть: «Уряд вів неефективну соціальну політику». Як шкода, що сьогодні за цими словами стоять тисячі життів і доль простих людей», - переконана політик.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257