Євросоюз вважає, що київська адміністрація має утриматися від застосування сили на сході України. Про це заявив у середу прес-секретар верховного представника ЄС із зовнішньої політики.

Заяву було зроблено після того, як українська влада повідомила про відновлення антитерористичної операції на сході, призупиненої на час великодніх свят.

«Активна фаза антитерористичної спецоперації триває, - пояснив у середу перший заступник прем'єра України Віталій Ярема. - Органи правопорядку працюють над знищенням бандитських угрупувань, що діють у Краматорську, Слов'янську та інших містах Донецької та Луганської областей».

Між тим МВС України оприлюднило інформацію про те, що встановлено особу одного з двох чоловіків, тіла яких зі слідами насильницької смерті були виявлені 20 квітня в районі міста Слов'янськ. Це - депутат Горлівської міськради від партії «Батьківщина» Володимир Рибак.

Рибак зник 17 квітня, після того як його затримали озброєні люди без знаків розрізнення, які займають адміністративні будівлі Слов'янська. Відео, що підтверджує цей факт, було передано агентству «Рейтер». Зі свого боку, «народний мер» Слов'янська В'ячеслав Пономарьов не виключив, що подія може бути провокацією і запропонував дочекатися офіційного впізнання.

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за статтею «незаконне позбавлення волі або викрадення людини». Служба безпеки України стверджує, що до вбивства депутата причетний «підполковник ГРУ Ігор Безлер».

У середу також стало відомо, що СБУ заблокувала доступ до державного реєстру виборців у низці районних рад Донецької області, щоб завадити проведенню призначеного на 11 травня референдуму про майбутнє регіону.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206