У МЗС РФ здивовані заявами світового співтовариства, яке вимагає від озброєних людей на сході України роззброїтися. Про це йдеться в заяві МЗС Росії щодо реалізації Женевського документа.

«У Москві вкрай здивовані спотвореною інтерпретацією київською владою, а також американськими партнерами змісту ухваленої 17 квітня в Женеві заяви за підсумками чотиристоронньої зустрічі представників України, Росії, США та ЄС», - сказано в коментарі.

У МЗС РФ відзначили, що в зазначеному документі міститься положення про те, що всі незаконні збройні формування повинні бути роззброєні. «Однак замість вжиття ефективних заходів щодо виконання зазначеної домовленості, у Києві та Вашингтоні, а також в низці європейських столиць продовжують твердити про необхідність «здати зброю» тільки українськими громадянами, які захищають свої права на південному сході України. При цьому закривають очі на провокаційні дії бойовиків праворадикальних сил, що тривають, зокрема так званого «Правого сектору», як у Києві, так і в різних містах півдня і сходу країни, які вже призвели в ніч на 20 квітня до людських жертв», - заявляють в міністерстві.

«Російська сторона продовжує вірити в серйозність наших західних партнерів, коли вони заявляють про прагнення сприяти мирному врегулюванню політичної кризи в Україні. Однак факти, на жаль, свідчать про зворотне. Як і раніше чекаємо виконання обіцянок від Києва, який відповідальний за налагодження діалогу з регіонами України, в тому числі на південному сході», - додали у відомстві.

«Абсолютно некоректними є висловлювання київської влади, а також американських представників щодо зафіксованого у заяві від 17 квітня положення про необхідність звільнення всіх - наголошуємо: всіх незаконно захоплених будинків, вулиць і площ. Заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд в одному зі своїх останніх інтерв'ю заявила про те, що мітингувальники в Києві мають право на мітинги на «майданівській площі», оскільки на це є якась, не зрозуміло ким видана ліцензія, а мітингувальники на південному сході України такого права, мовляв, не мають. Така ось демократія в лапках», - заявили в МЗС РФ.

У відомстві підкреслили, що російська сторона знову наполягає на негайній деескалації ситуації на південному сході України, відведенні підрозділів української армії і початку реального внутрішньоукраїнського діалогу з охопленням всіх регіонів і політичних утворень країни.

Нагадаємо, Європейський Союз, США і Великобританія закликають РФ виконувати Женевські домовленості.

Як раніше повідомляв ForUm, за підсумками зустрічі Україна-ЄС-США-Росія, яка відбулася в Женеві 17 квітня, було досягнуто низку домовленостей, зокрема, щодо звільнення захоплених будівель в Україні та роззброєння незаконних збройних формувань.

21 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що влада в Києві грубо порушує Женевські домовленості. Того ж дня МЗС України заявило, що Росія не виконує Женевські домовленості.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

442