Україна розглядає можливість подачі скарги на Росію до Світової організації торгівлі (СОТ) у зв'язку з обмеженням імпорту низки українських товарів, повідомив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета.

«Ми вивчаємо це питання (подання скарги)», - сказав він.

Відповідаючи на запитання, коли Україна планує подати таку скаргу, міністр сказав: «Як тільки буде готова. Там необхідні скарги бізнесу також, оскільки це не тільки питання держави».

Скарги з боку бізнесу повинні надійти в міністерство, і вже на підставі цих скарг уряд готуватиме відповідні звернення до СОТ, пояснив Шеремета, повідомляє РІА «Новости».

За його словами, вже надійшло кілька скарг у відомство.

Нині Росією введено низку обмежень на постачання українських товарів. Так, з липня 2013 року Росспоживнагляд заборонив ввезення кондитерських виробів компанії Roshen через претензії до їх якості. На початку 2014 року було зупинено постачання в РФ української свинини через спалах вірусу африканської чуми свиней у Луганській області.

Влітку 2013 року російські митники на деякий час посилювали контроль за вантажами практично всіх українських експортерів, через що на кордоні виникали багатокілометрові затори.

За даними Федеральної митної служби РФ, в січні-лютому імпорт з України в Росію знизився на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загальний обсяг російсько-українського товарообігу впав на 10,5% - до 5,277 мільярда доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

964