У МЗС України обурені забороною в'їзду одному з лідерів кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву на територію РФ і спрямували ноту в МЗС Росії.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«Україна обурена рішенням про заборону на в'їзд з боку Російської Федерації лідерові кримськотатарського народу, легендарному правозахиснику Мустафі Джемілєву», - сказав він.

Перебийніс назвав верхом цинізму те, що це рішення було вручено Джемілєву на окупованій Росією території України. «Цілком очевидно, що це помста Росії Мустафі Джемілєву за його чітку і безкомпромісну позицію щодо невизнання незаконної окупації Криму. Схоже, що радянські тоталітарні методи, які пережив багатостраждальний кримськотатарський народ під час сталінських депортацій, сьогодні починають реалізовуватися нинішньою російською владою», - сказав офіційний представник МЗС, повідомляє «УНІАН».

Він назвав заборону в'їзду Джемілєву злочинним проявом ксенофобії, шовінізму і національної нетерпимості з боку російських окупантів. «Ми вимагаємо від тих, хто сьогодні незаконно захопив владу в Автономній Республіці Крим, а також від їхніх ляльководів у Москві припинити залякування та репресії проти кримських татар, українців, а також представників інших національностей, що проживають у Криму», - сказав Перебийніс, зазначивши, що у зв'язку з цим фактом МЗС спрямувало ноту на адресу зовнішньополітичного відомства Росії, в якій висловило стурбованість діями російської сторони.

У ноті, за словами Перебийноса, міститься вимога утриматися від вчинення на території України адміністративних дій, що випливають із законодавства РФ, які мають на меті обмеження пересування, а також закликають скасувати рішення стосовно Джемілєва.

Нагадаємо, лідерові кримськотатарського народу, народному депутатові України Мустафі Джемілєву заборонили в'їжджати у Крим до 2019 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211