Російська сторона мінує територію України вздовж лінії перебування окупаційних військ у Криму. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«І доручення, і практичні дії російської сторони є не чим іншим як спробою інженерного облаштування переднього краю перебування військ РФ на окупованій території АРК».

МЗС розцінює такі наміри російської сторони як черговий крок на шляху закріплення анексії Криму і як свідчення грубого порушення Росією норм міжнародного права, зокрема, щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України в її визнаних кордонах, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

«Також викликає серйозну стурбованість той факт, що, порушуючи конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення, російська сторона продовжує практику мінування території України протипіхотними і протитанковими мінами вздовж лінії перебування окупаційних військ», - зазначив він.

Перебийніс стверджує, що ці дії російська сторона намагається приховати від міжнародного співтовариства.

Українські прикордонники в свою чергу не виключають облаштування стаціонарних постів на кордоні Криму і материкової частини України.

Нагадаємо, з початку березня в районі Перекопського перешийка, що з'єднує Крим з материковою Україною, з'явилися блокпости так званої самооборони Криму і козаків, які оглядають весь транспорт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

581