Міністерство закордонних справ України передало російській стороні ноту, в якій просить надати інформацію про практичні кроки Москви, спрямовані на деескалацію ситуації в східних регіонах України. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«21 квітня МЗС України спрямувало офіційну ноту російській стороні з детальною інформацією про кроки української сторони щодо реалізації женевських домовленостей. У цій ноті ми звернулися до російської сторони надати нам інформацію про практичні кроки РФ як учасника женевських переговорів щодо деескалації ситуації у східних регіонах України», - наводить слова Перебийноса «Інтерфакс-Україна».

За його словами, поки що відповіді російська сторона не надала, проте Київ спостерігає «повний бойкот Росією женевських домовленостей» і небажання їх виконувати.

Як раніше повідомляв ForUm, за підсумками зустрічі Україна-ЄС-США-Росія, яка відбулася в Женеві 17 квітня, було досягнуто низку домовленостей, зокрема, щодо звільнення захоплених будівель в Україні та роззброєння незаконних збройних формувань.

19 квітня на тлі домовленостей про деескалацію, досягнутих напередодні у Женеві, Росія визнала посилення свого військового контингенту поблизу кордонів з Україною.

21 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що влада в Києві грубо порушує Женевські домовленості. Того ж дня МЗС України заявило, що Росія не виконує женевські домовленості.

Чинний голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер схвалив вжиті Україною перші кроки щодо реалізації женевських домовленостей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

218