Харківська міськрада вимагає від Верховної Ради ухвалити закон про місцеві референдуми
Як повідомляє прес-служба міськради, відповідне звернення до депутатів Верховної Ради України депутати Харківської міської ради ухвалили сьогодні, 23 квітня.

Як зазначається у зверненні, останнім часом південний схід України опинився в центрі подій, які ставлять під загрозу мир, спокій та цілісність нашої країни. Конфлікт між народом і владою продовжує загострюватися. Ми засуджуємо будь-яку агресію, спрямовану на захоплення адміністративних будівель, які забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Найважливіші питання суспільного життя територіальних громад мають бути винесені на місцевий референдум. Однак в наявному правовому полі зробити це не є можливим.

«Ми звертаємося до Верховної Ради України VII скликання з вимогою в першочерговому порядку ухвалити закон про місцеві референдуми, який би чітко врегулював процедуру і визначив питання, які можуть виноситися на місцевий референдум, який дозволив би реалізувати передбачене статтями 5 і 69 Конституції України право народу на волевиявлення», - заявили депутати міськради.

Вони також підтримали позицію харків'ян, яка була висловлена в ході проведеного у 2002 році в місті консультативного опитування, про використання на території міста російської мови поряд із державною в усіх сферах суспільного життя.

«Враховуючи думку харків'ян, звертаємося з проханням до народних депутатів вжити заходів, спрямованих на відновлення конституційних прав громадян на отримання інформації, й забезпечити відновлення мовлення російських телевізійних каналів. Прийняття цього рішення, в тому числі, зніме напругу на південному сході України», - вважають в Харкові.

Нагадаємо, голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Балута переконаний, що організатори заворушень у Харкові під приводом референдуму й особливого статусу російської мови намагаються зірвати президентські вибори.

13 квітня в Харкові прихильники федералізації України увірвалися у внутрішній двір будівлі міської ради. Близько 17:15 внутрішній двір Харківської міської ради силами міліції був звільнений.

Раніше люди з битами та георгіївськими стрічками напали на прихильників єдиної України біля пам'ятника Шевченку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

462