США заявили, що Північна Корея, можливо, планує нове ядерне випробування. У зв'язку з цим Вашингтон закликав Пхеньян не робити ніяких кроків, які б загрожували миру в регіоні, передає Reuters.

За даними південнокорейських джерел, на підземному ядерному полігоні КНДР Пунгери протягом шести тижнів, з початку березня по 19 квітня, відзначалася «підвищена активність», що може вказувати на підготовку до випробування ядерного вибухового пристрою.

«Ми уважно стежимо за ситуацією на Корейському півострові», - заявила на регулярному брифінгу офіційний представник Державного департаменту США Джен Псакі. «Ми як і раніше закликаємо Північну Корею утриматися від дій, які загрожують миру і безпеці в регіоні, закликаємо дотримувати міжнародних зобов'язань», - додала вона.

Північна Корея попередила в березні, що не виключає «нову форму» ядерного випробування, після того як Рада Безпеки ООН засудила Пхеньян за запуск балістичних ракет у море. На запитання, що Пхеньян має на увазі, представник Північної Кореї заявив, що світ має «зачекати і подивитися», пише «Lenta.ru».

З середини березня КНДР регулярно здійснює тестові запуски балістичних ракет середньої і великої дальності. Проводити такі випробування забороняє Пхеньяну резолюція Радбезу ООН; організація вже звернулася до влади КНДР з вимогою прокоментувати свої дії. Відповіді від влади КНДР поки не було.

Північна Корея оголосила себе ядерною державою у 2005 році. Ядерні випробування у країні проводилися в 2006, 2009 і 2013 роках.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258