Головне слідче управління Генеральної прокуратури України відкрило додаткові кримінальні провадження щодо колишнього генпрокурора Віктора Пшонки за фактом розкрадання бюджетних коштів та фабрикування кримінальних справ.

Як повідомляє прес-службі ГПУ, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння Пшонкою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) і ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

«Пшонці інкримінують заволодіння протягом 2010-2014 років бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділених на будівництво нової будівлі Генеральної прокуратури України», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, одне із зазначених проваджень стосується отримання екс-генпрокурором, який діяв за попередньою змовою зі своїм сином - народним депутатом України Артемом Пшонкою, неправомірної вигоди для себе та членів своєї сім'ї за непритягнення осіб до встановленої законом кримінальної відповідальності.

«Зазначені особи отримували неправомірну вигоду за відкриття замовних кримінальних проваджень, зміну запобіжного заходу з утримання під вартою на менш сувору, незаконне накладення арешту на майно для його подальшої відміни за винагороду, проведення обшуків з метою залякування, прикриття незаконного бізнесу, а також сприяння рейдерським захопленням підприємств, поєднаних зі зловживанням владою, що спричинило тяжкі наслідки», - повідомили в наглядовому відомстві.

У зазначених кримінальних процесах триває досудове розслідування.

Нагадаємо, Верховна Рада Україна схвалила постанову №4170 про недовіру генеральному прокуророві України Віктору Пшонці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245