Віктор Медведчук у своєму блозі на сайті «Українського вибору» звернув увагу на статистику падіння українського промвиробництва і зниження роздрібного товарообігу.

«За даними Держстату, промислове виробництво в Україні у березні 2014 року знизилося на 6,8% до березня 2013 року. Ще в лютому цей показник становив 3,7%, а в січні - 5%. Відповідно, прискорився і загальний спад за I квартал: до 5% порівняно з 4,2% за підсумками двох місяців», - пише лідер «Українського вибору».

Також за підсумками січня-березня 2014 року виробництво у видобувній промисловості скоротилося на 1,3%, у металургії - на 10,7%, у хімічній промисловості - на 5,3%, в машинобудуванні - на 17,9%. Таким чином, зазначає автор блогу, у занепаді перебувають саме ті виробництва, які забезпечують притік валюти в країну.

«Підтримку економіці як і раніше надає сільське господарство, виробництво на якому в першому кварталі зросло на 6%», - зазначає лідер «Українського вибору». У той же час роздрібний товарообіг, який раніше був головним локомотивом економічної активності, почав здавати - за оцінками компанії Dragon Capital, в березні його зростання сповільнилося до 0,5%. Більш того, економічна активність країни продовжить погіршуватися в найближчі місяці на тлі тривалої політичної нестабільності, розриву економічних зв'язків з Кримом і бюджетної економії.

Як прогнозують у Dragon Capital, ВВП України за підсумками 2014 року скоротиться на 3%, а перші ознаки пожвавлення економіки, можна буде спостерігати в другій половині року тільки за умови стабілізації політичної ситуації, проте помітне поліпшення економічних показників може відбутися тільки наступного року. «Насправді ці прогнози не більш ніж дитячі ігри. У результаті розриву відносин з Росією постраждають кілька мільйонів людей, і важко уявити, куди вони подінуться», - підсумував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144