Українські роботодавці відправляють співробітників у неоплачувані відпустки, щоб уникнути соціального вибуху. Таку думку в коментарі Forum'у висловила завідувач відділу соціальних проблем ринку праці Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАНУ Лариса Лісогор.

«Наші роботодавці застосовують специфічну й унікальну українську практику відпусток без збереження зарплати, намагаючись уникнути соціального вибуху. Другий інструмент уникнення збільшення рівня безробіття - це затримка зарплати», - розповіла Лісогор.

На її думку, в нинішніх умовах багато вітчизняних роботодавців застосовуватимуть ці інструменти управління.

«До них будуть звертатися як державні, так і приватні підприємства. Така практика вже застосовувалася в кризові роки і цілком виправдала себе. Це робиться для того, щоб не втрачати важливих співробітників з надією, що кон'юнктура ринку запрацює і все налагодиться. Також вони хочуть уникнути соціального сплеску невдоволення, особливо в центральних та східних областях країни. Адже там підприємства називаються «містоутворювальними» не просто так», - зазначила доцент економічних наук.

Також вона нагадала, що в Греції та Іспанії рівень безробіття становив у кризові роки 25%, а серед молоді віком 15-24 - до 50%. «Наші роботодавці намагаються втримати ситуацію і не допустити повторення європейського сценарію. Але зараз на ринок праці впливає фактор політичної та економічної нестабільності. Найбільш вразлива категорія зараз - це підприємці. Ресурс малого і середнього бізнесу може утримати країну від зростання безробіття», - вважає вона.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158