Уряд України закликає всі сторони Женевських домовленостей виконати свої зобов'язання, повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«З часу ухвалення Женевських домовленостей минуло вже п'ять днів. Відразу після досягнення згоди про першочергові кроки, спрямовані на відновлення безпеки в східних регіонах України, уряд сумлінно початок їх виконання», - наголошується в повідомленні.

Звертаючись до громадян, які підбурюються російськими спецслужбами, які для відстоювання своєї точки зору обрали шлях насильства і силових захоплень, в уряді зазначили: «Українська влада готова вислухати всі законні політичні вимоги українців на Сході і на Заході. І не тільки вислухати, але й піти назустріч». При цьому в уряді закликають «виконати Женевські домовленості, які укладені між Україною, Росією, США та Європейським Союзом».

Як наголошується в повідомленні, «уряд зробив конкретні кроки, якими почав виконання своєї частини домовленостей. Була призупинена активна фаза антитерористичної операції».

«Головне завдання уряду - захист мирних громадян від збройних бандформувань. Саме в такому форматі працюватимуть українські правоохоронні органи і силові структури. Армія має тільки один наказ - захищати громадян України, як цього вимагає закон і військова присяга. На жаль, саме мирні жителі стають жертвами приїжджих кримінальних гастролерів і терористів, які прикриваються політичними гаслами. Останній приклад - жахливе вбивство двох осіб, тіла яких, понівечені тортурами, знайшли в Донецькій області. Один із цих загиблих - депутат Горлівської міської ради від партії «Батьківщина», - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що «уряд схвалив і вніс у Верховну Раду законопроект про звільнення від відповідальності учасників масових заворушень, які складуть зброю і звільнять захоплені адміністративні будівлі. Відповідно до Женевських домовленостей, така амністія не поширюватиметься лише на тих, хто скоїв тяжкі злочини, хто вбивав і катував людей».

Уряд ініціював проведення конституційної реформи на принципах децентралізації та розширення повноважень регіонів. «Вже проведено розширене засідання парламентської конституційної комісії із залученням представників усіх політичних сил і регіонів. Ухвалено розпорядження про широке громадське обговорення майбутніх конституційних змін. Цей процес уже почався, і ми закликаємо долучитися до нього всіх, хто хоче змінити наявну систему влади в Україні. Ми пропонуємо мирний і легітимний шлях до цього: подавайте власні пропозиції змін до Конституції. Уряд почує. Але ще до запровадження конституційних змін ми готові почути думки мешканців регіонів про те, кого вони вважають гідним ці регіони очолювати», - підкреслюється в повідомленні.

За даними Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерство внутрішніх справ України і Служба безпеки України продовжують вилучати нелегальну зброю у населення: «Уряд послідовно роззброює всі радикально налаштовані рухи, організації й сектори, які порушують закон. Вже вилучено майже 6 тисяч одиниць стрілецької зброї. На Майдані Незалежності та на Хрещатику абсолютно вільна й безпечна атмосфера. Там нікого не переслідують за етнічною чи мовною ознакою, не складають «чорних списків»». «Запрошуємо приїхати і переконатися», - зауважується у повідомленні.

При цьому наголошується, що «уряд гарантує захист і закріплення спеціального статусу для російської мови. Територіальні громади самі визначатимуть обсяг прав, який вони будуть надавати російській чи будь-якій іншій мові».

Уряд рішуче засуджує будь-які прояви антисемітизму, ксенофобії і нетерпимості. За фактом розповсюдження листівок антисемітського характеру в Донецьку уже ведеться розслідування Служби безпеки.

Парламентська коаліція звернулася до всіх політичних сил із закликом підписати Меморандум порозуміння задля врегулювання ситуації на Сході України. Уряд нагадує українцям усіх областей: у вас законно обрані представники в парламенті. Звертаємося до незадоволених у східних областях: примусьте своїх депутатів працювати і відстоювати ваші інтереси. У них для цього є всі законні можливості.

«Ми зробили наші перші кроки назустріч. Ми очікуємо конкретних кроків з боку тих, хто незаконно утримує будівлі і заручників», - наголосили в уряді.

Також наголошується, що українська сторона підтримує провідну роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі у сприянні негайної реалізації цих заходів. З представниками ОБСЄ та зі сторонами Женевських домовленостей на щоденній основі ведуться консультації на високому рівні, включаючи рівень прем'єр-міністра України, який прийняв керівника Спеціальної спостережної місії ОБСЄ.

Уряд також звертається до іншого учасника Женевських домовленостей - Російської Федерації: «Українська сторона закликає виконати російську частину домовленостей». Уряд закликає забрати війська з української території, і звертає увагу на важливість публічного відмежування від підтримки тероризму і сепаратизму». «Звертаємося до Росії закликати своїх прихильників, які здійснюють протизаконні дії на території України, припинити насильство і звільнити заручників і захоплені будівлі. Хочемо вірити, що домовленості з Росією гідні витраченого на них паперу», - зазначили в уряді.

Як раніше повідомляв ForUm, чинний голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер схвалив зроблені Україною перші кроки щодо реалізації Женевських домовленостей.

За підсумками зустрічі Україна-ЄС-США-Росія, яка відбулася в Женеві 17 квітня, було досягнуто низку домовленостей, зокрема, щодо звільнення захоплених будівель в Україні та роззброєння незаконних збройних формувань.

19 квітня на тлі домовленостей про деескалацію, досягнутих напередодні в Женеві, Росія визнала посилення свого військового контингенту поблизу кордонів з Україною.

21 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що влада в Києві грубо порушує Женевські домовленості. Того ж дня МЗС України заявило, що Росія не виконує Женевські домовленості.

Помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд вважає, що протестувальники, які захопили будівлі в Києві, мають усі необхідні для цього дозволи, зокрема, з боку влади.

Дислокація українських військ у Донецькій області це право України як суверенної держави, вважає представник німецької верифікаційної організації, полковник Аксель Шнайдер.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

454
Туфли осень-зима Everest