Україна за будь-якого керівництва реалізує лінію на крадіжка газу та неоплату постачання, вважає прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Про це Медведєв заявив у ході виступу в Держдумі.

«Що стосується наших українських партнерів, то у нас з ними є проблеми. Ці проблеми виникли не сьогодні, і, на жаль, практично будь-яке керівництво України, хто б не був президентом чи прем'єром, продовжувало одну і ту ж лінію - лінію на неправомірне використання російського газу. Дуже часто, по суті, це прямолінійне злодійство і лінія на те, щоб не платити за газ», - сказав Медведєв.

За його словами, ця лінія продовжується і сьогодні, і хоча змінюються прізвища керівників, які перебувають при владі в Україні, а політика та сама: «Почекають, заплатимо потім, домовимося з ними, європейців залучимо, ще щось незрозуміле». Американці вже висунулися з так званим новим газом», повідомляє «УНІАН».

Медведєв наголосив, що «все це - блеф у чистому вигляді, а фактом є наявність заборгованості в 2,2 млрд доларів і обсяг неплатежів, що зростає».

Нагадаємо, «Газпром» з квітня вирішив скасувати всі пільги на постачання газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнуті домовленості щодо погашення заборгованості за постачання газу. У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до близько 480 дол. за тисячу кубометрів з 268,5 дол. за тисячу кубометрів у першому кварталі цього року.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, борг України за постачання російського газу в 2013 році становить 1,45 млрд дол., за лютий - 261 млн дол., за березень - 550 млн дол.

«Газпром» оцінює борг «Нафтогазу» за спожитий російський газ, з урахуванням березневого постачання, в 2,2 млрд дол.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

465