Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає великим досягненням надання російській мові статусу державної і відкидає заяви про те, що в республіці утискають російськомовних.

«Немає більше місця в світі, де б так дбайливо ставилися до російської мови, великої російської культури, як у Білорусі. Ми зробили російську мову державною тоді, коли приниження тієї ж Росії та росіян було нормою на пострадянському просторі», - сказав Лукашенко, виступаючи з посланням до білоруського народу і парламенту.

За його словами, «спроб підірвати мир у Білорусі було чимало, але всі вони провалилися». «Сьогодні з'явилися дивні твердження, що у нас десь нібито починають затискати чи то росіян, чи то російську мову. Більшу дурість не придумаєш», - зазначив Лукашенко. «Якщо ми втратимо російську мову, ми позбудемося розуму», - сказав він.

Президент підкреслив, що «російська мова - надбання, насамперед, трьох народів - українців, білорусів, росіян та інших народів, з якими ми жили в одній країні», передає «ИТАР-ТАСС».

«Цим самим хочу підкреслити для тих, хто намагається приватизувати російську мову. Вона наша, вона не російська і не українська. Це живе надбання, в тому числі білорусів», - сказав Лукашенко.

Глава держави також заявив про необхідність збереження міжнаціонального і міжконфесійного миру. «Наша країна - Біла Русь, країна, де живуть і росіяни, і українці, і євреї, і татари, і литовці, і багато інших. Це громадяни однієї країни - Білорусі, - зазначив глава держави.

«Ну, а про утиски росіян, як деякі тут підкидають ідею, я навіть говорити не хочу. Якщо говорити про утиски росіян, так, напевно, росіяни в Білорусі самі себе гноблять», - сказав Лукашенко. «Тому що неможливо сьогодні в Білорусі у самої білоруської людини розкласти її і виокремити ту білоруську кров, особливу, про яку багато говорять і так мріють. У нас все перемішано і змішане. Тому розмови про «руськість», «білоруськість», «проросійськість»,

«проукраїнськістьі» - це крок до тієї ж смути. Мабуть, хтось цього хоче», - підкреслив Лукашенко.

У зв'язку з цим, президент Білорусі доручив Комітету держбезпеки «негайно припиняти подібні розмови, від кого б вони не виходили».

Президент також зазначив, що влада готова вести діалог з опозицією, але жорстко припинятиме будь-які спроби насильства і радикалізму. «Будь-яка пропаганда насильства буде жорстко знищена в зародку, я впевнений, що в цьому нам буде надана підтримка народу», - сказав президент.

Він підкреслив, що влада готова до продиктованих життям змін. «Але я проти руйнування дощенту. Кожен, хто закликає до бунту, - це, перш за все, ворог нашого народу. Такий радикалізм буде пригнічений з початку, ми не будемо доводити до провокацій», - заявив Лукашенко.

При цьому він визнав, що «у суспільстві має бути толерантність до різноманітності поглядів і неприйнятність щодо всяких революцій». «Ми терпимі для будь-якої опозиції, якщо вона конструктивна», - підсумував президент Білорусі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290