Міністерство закордонних справ України стурбоване зверненням придністровського парламенту до Російської Федерації з проханням про визнання незалежності Придністров'я.

Про це йдеться в коментарі Департаменту інформаційної політики МЗС України, переданому Forum'у.

«Глибоку стурбованість викликає звернення так званої Верховної Ради Придністровського регіону Республіки Молдова до одного з гарантів і посередників у придністровському врегулюванні, а саме до Російської Федерації, з проханням про визнання незалежності Придністров'я», - йдеться в документі.

Посилаючись на результати визнаного міжнародним співтовариством так званого «референдуму», організованого в Придністров'ї у вересні 2006 року, Тирасполь ставить під питання процес мирного врегулювання придністровського конфлікту та територіальну цілісність Республіки Молдова.

«Україна протягом тривалого часу виражає солідарну з іншими учасниками переговорного процесу позицію, яка полягає в необхідності використання виключно мирних способів політичного врегулювання конфлікту на основі збереження суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова з наданням особливого гарантованого статусу Придністровському регіону в складі єдиної Молдови», - нагадали в МЗС.

Така позиція знайшла одностайну підтримку всіх держав-членів ОБСЄ у заяві, прийнятій, зокрема, за підсумками засідання міністрів закордонних справ ОБСЄ, яке відбулося 5-6 грудня 2013 року в Києві.

У відомстві переконані, що складна соціально-економічна ситуація в Придністров'ї, спричинена штучною самоізоляцією, може бути вирішена не шляхом конфронтації за сумнівними сценаріями, а прийняттям європейського вибору, який запропонований громадянам на обох берегах Дністра і передбачає свободу пересування, модернізацію економіки, європейські стандарти безпеки та добробуту.

«Україна підтверджує цю послідовну позицію і закликає всіх учасників переговорного процесу в рамках формату «5+2» уникати будь-яких кроків, які можуть негативно вплинути на переговори і дестабілізувати ситуацію в регіоні», - підсумували в МЗС.

Як раніше повідомляв ForU'm, депутати Верховної ради Придністров'я прийняли звернення до ООН, ОБСЄ і влади Росії з проханням про визнання незалежності Придністровської молдовської республіки.

Раніше Придністров'я попросило прийняти його до складу Російської Федерації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282
Классические туфли мужские