Державна прикордонна служба запроваджує для росіян прикордонний контроль другої лінії - тепер їх пускатимуть в Україну тільки після перевірки по лінії СБУ і МВС.

Про це на брифінгу в антитерористичному центрі СБУ повідомив начальник відділу з питань взаємодії з пресою Держприкордонслужби Олег Слободян, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

«Враховуючи складну військово-політичну ситуацію на кордоні України, коли існує висока ймовірність збройних провокацій і на кордоні, і на території материкової частини України... відучора істотно посилені заходи прикордонного контролю в'їзду громадян Російської Федерації», - сказав Слободян.

За його словами, в полі зору прикордонників потрапляють чоловіки, які їдуть поодинці або в складі невеликих груп, та жінки в активному віці. Усі громадяни, які в'їжджають з території Росії, піддаватимуться контролю другої лінії - з'ясування мети поїздки, куди та до кого вони їдуть та інших супутніх даних, які детально перевірятимуться спільно зі співробітниками СБУ та МВС.

«І тільки на підставі цього масиву інформації прийматиметься рішення про пропуск або непропуск в Україну. Хотів би звернути увагу, що мова не йде про тотальну заборону, в жодному разі. Мова йде лише про посилення прикордонного контролю», - зазначив Слободян.

На запитання журналістів, які документи повинні надати росіяни, щоб без проблем в'їхати до України, Слободян пояснив, що документи не змінилися і вони визначені міжнародними договорами. Однак, щоб внести ясність, Держприкордонслужба готує роз'яснення про те, які документи можуть бути додатковими аргументами підтвердження мети перебування громадян Росії в Україні.

Він також додав, що за останні два місяці в Україну не впустили 13,5 тисяч громадян Російської Федерації, переважно чоловіків віком від 25 до 55 років. Із них причетність 160 осіб до екстремістської діяльності встановлено, 98-ми громадянам Росії заборонено в'їзд на територію України на тривалий термін.

Нагадаємо, з 17 квітня припиняється пропуск через державний кордон України громадян Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280