Проведення Всеукраїнського референдуму 25 травня є нелегітимним. Про це, як передає кореспондент Forum'у, заявила під час прес-конференції експерт Центру політико-правових реформ з конституційного права Юлія Кириченко.

За її словами, згідно з чинним законодавством, процес підготовки до референдуму має тривати мінімально від 50 до 60 днів.

«Вкластися в ці терміни до 25 травня ми не встигаємо. Тому проведення референдуму 25 травня - це порушення закону... Я не знаю, що мав на увазі в.о. президента або ЦВК, стверджуючи, що вони зможуть провести. Можна піти на свідоме порушення закону або на швидку зміну Конституції і зменшення термінів», - сказала вона.

Однак, вона наголосила, що зменшення термінів для підготовки референдуму призведе до згортання демократичних процедур.

На думку політолога, проведення всеукраїнського референдуму нав'язане нам РФ. «Референдум виник, як штучне питання і був нав'язаний нашими сусідами заради свого інтересу», - стверджує вона.

Разом із тим, фахівець вважає, що провести референдум можливо разом із достроковими парламентськими виборами.

У свою чергу, глава ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив» Ігор Когут вважає, що з політичної точки зору, потрібно провести консультаційний референдум, але не разом із достроковими президентськими виборами.

Крім того, політолог стверджує, що проведення всеукраїнського референдуму - це маніпулятивний інструмент.

На думку експертів, для проведення референдуму 25 травня немає ні політичної доцільності, ні правових підстав.

Дарина Шварцман,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

276