Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в ненадійності транзиту російського газу в Європу. Про це він сказав у ході «прямої лінії» з росіянами.

«Є тільки одна проблема - транзитери, і найнебезпечніший елемент тут, звичайно, транзит через територію України, з якою нам дуже важко домовлятися. Сподіваюся, що й тут все ми доведемо до потрібного стану, зважаючи на контракти, які діють і є чинними», - цитує Путіна «УНІАН».

Нагадаємо, ВАТ «Газпром» з квітня 2014 року вирішив скасувати пільги на постачання газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнуті домовленості щодо погашення заборгованості за постачання газу.

У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до близько 480 дол. за тисячу кубометрів з 268,5 дол. за тисячу кубометрів у першому кварталі цього року.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, борг України за постачання російського газу в 2013 році становить 1,45 млрд дол., за лютий - 261 млн дол., за березень - 550 млн дол.

«Газпром» оцінює борг «Нафтогазу» за спожитий російський газ, з урахуванням березневих постачань, у 2,2 млрд дол.

Путін минулого тижня спрямував листа 18 країнам ЄС - переважно клієнтам «Газпрому», попереджаючи про українські газові борги і можливі проблеми з постачаннями газу до Європи через Україну.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165