Президент Росії Володимир Путін вважає, що екс-президент Віктор Янукович, якого розшукують за масові вбивства, не втік, а був змушений залишити Україну. Про це Путін сказав у ході «прямої лінії» з росіянами.

«Я не згоден із тим, що він утік, він був змушений виїхати», - сказав Путін.

Він зазначив, що Янукович поїхав у регіони, після чого були захоплені будівлі Адміністрації Президента і Кабміну, хоча обіцяли за угодою від 21 лютого «зовсім інше». Путін заявив, що Янукович був згоден з достроковими виборами до Верховної Ради, з поверненням до Конституції 2004 року, «і якщо б вимагали - з достроковими виборами президента через місяць-півтора».

«Він, у принципі, на все погодився. Ні, щойно він виїхав з Києва, щойно вивів підрозділи МВС зі столиці, відразу ж пішли далі й захопили його будівлю, урядові будівлі, здійснили державний переворот у класичному розумінні цього слова. Навіщо це було зроблено, навіщо потрібно було так діяти непрофесійно, нерозумно і втягувати її у стан, в якому вона сьогодні перебуває? Не розумію», - сказав Путін і висловив думку, що на це питання «ніхто не може відповісти», повідомляє «УНІАН».

При цьому Путін нагадав, що перше місце його роботи - КДБ, де його виховували у «відданості своєму народові та державі».

«У Росії є такий вислів: «важка ти, шапка Мономаха». Тягар відповідальності на плечах глави держави, і великої, і малої, дуже великий та важкий. У критичні моменти людина керується своїм життєвим досвідом і ціннісними орієнтирами. Що стосується Віктора Федоровича, то він виконував свій обов'язок, як вважав за можливе і потрібне. Я з ним говорив неодноразово і в ході кризи, і після того, як Віктор Федорович опинився в РФ. У тому числі говорили про застосування сили», - розповів Путін, відповідаючи на запитання, чи був Янукович «слабаком і зрадником».

За словами Путіна, суть відповідей Януковича полягала в тому, що він «неодноразово думав про необхідність застосування сили, і у нього не піднялася рука підписати указ на застосування сили проти своїх громадян».

Як повідомляв ForUm, 22 лютого Верховна Рада ухвалила постанову «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень».

Генеральна прокуратура України розслідує декілька кримінальних проваджень щодо Януковича. Йому оголошено про підозру у скоєнні умисних вбивств під час проведення масових заходів на Майдані Незалежності у Києві в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року.

3 березня інформація про розшук Януковича з'явилася на сайті Міністерства внутрішніх справ.

7 березня Інтерпол отримав запит на міжнародний розшук Януковича.

Як відомо, Янукович перебуває в Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

261