Найближчим часом банкіри очікують зміцнення курсу гривні до долара та євро завдяки підтримці МВФ, Світового банку, Єврокомісії та інших міжнародних організацій, а також завдяки активним діям Національного банку.

Про це повідомив голова правління Приватбанку Олександр Дубілет. За його словами, виконання основних вимог МВФ для отримання багатомільярдної фінансової підтримки забезпечить притік валюти на внутрішній ринок і відкриє шлях до подальших економічних реформ.

Крім того, банкіри зазначають, що важливим чинником для зміцнення гривні також є рішучі дії НБУ для витіснення із ринку банків, які займалися «сірими» операціями щодо відмивання грошей. Усунення спекулятивного навантаження і боротьба з конвертаційними центрами сприятливо позначаться на економіці країни.

«Незважаючи на жорсткий пресинг стосовно керівництва Нацбанку з боку представників так званих «смітників», банків, які займалися не обслуговуванням клієнтів, а переведенням та конвертацією тіньових капіталів, кваліфіковані дії регулятора на ринку дозволили закласти фундамент для здорового зростання економіки, - зазначив керівник найбільшого українського банку. - Активна позиція щодо спекулянтів створює передумови для зміцнення курсу гривні не адміністративними, а ринковими методами».

На думку Дубілета, перехід на ринкові механізми визначення валютного курсу в Україні уже дає свої позитивні результати. В результаті припинення адміністративного тиску на ринок багато підприємств-експортерів змогли відновити виробництво й постачання на зовнішні ринки і вже почали заводити валюту в Україну.

«Останні роки курс долара штучно утримувався, що створювало у звичайних громадян ілюзію стабільності, а насправді негативно впливало на економіку і виробництво, - вважає Дубілет. - Сьогодні у нас є відмінний шанс зробити рентабельним виробництво товарів та послуг на експорт, що пожвавить економіку в цілому».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382