Уряд майже вдвічі занижує реальну заборгованість із заробітної плати в Україні. Про це заявила кандидат на пост Президента Наталія Королевська під час спілкування з жителями Херсона.

«За останніми даними Держкомстату, на 1 березня роботодавці заборгували своїм працівникам 998 млн грн. Проте за нашою інформацією, яку ми отримали, формуючи Соціальний рейтинг регіонів, ситуація набагато гірша. Орієнтовно борг із заробітної плати по всій Україні сягає 2 млрд грн», - сказала вона.

Наталія Королевська зазначила, що в нинішній складній економічній ситуації подібне стрімке зростання заборгованості із заробітної плати, яке спостерігається в останні місяці, є неприпустимим. Це, за словами політика, може позначитися на рівні соціального захисту громадян.

«Якщо в країні зростає заборгованість із заробітної плати, це безпосередньо впливає на наповнення бюджетів Пенсійного фонду і фондів соцстраху. А це означає, що якщо влада не почне вирішувати питання заборгованості - може погіршитися ситуація зі своєчасністю виплат пенсій, декретних та лікарняних, а також інших страхових виплат», - зазначила Королевська.

Тому, за словами кандидата в Президенти, до злісних неплатників заробітної плати необхідно застосовувати всі заходи впливу. В тому числі і притягати до кримінальної відповідальності, як це передбачено ст. 175 Кримінального кодексу.

«Ми разом із представниками громадськості вже звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою втрутитися в ситуацію і вжити заходів прокурорського реагування. Переконана, що тільки спільними зусиллями ми зможемо відстояти законні права. У нас вже є один позитивний приклад - ми домоглися збереження виплат ветеранам війни до 5 травня», - зазначила кандидат на пост Президента України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

126