Лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук вважає, що вибір унітарної чи федеративної форми устрою України - прерогатива народу, а не українських, а тим більше європейських політиків.

«Парламентська асамблея Ради Європи виступила проти федералізації України. Про це йдеться в резолюції ПАРЄ. «Асамблея категорично заперечує проти будь-яких думок про федералізацію України», - йдеться в документі. Позицію Європи щодо федералізації (звісно, неприйняття такої ініціативи) в Україні активно підтримують представники численних фондів та «експертних організацій», - пише Медведчук у своєму блозі на сайті «Українського вибору».

Прозахідні аналітики, виступаючи у ЗМІ, на всі боки критикують ідею федералізації України, зазначив Медведчук. Так, Йєнс Паулюс, глава департаменту Європи та Південної Америки Головного управління Європейського та Міжнародного співробітництва Фонду Конрада Аденауера заявив, що федералізм є хорошим устроєм для країн, що мають сильні економічні й культурні корені, мабуть, натякаючи на Німеччину і США.

«Безумовно, Україна не Німеччина і не Америка. Нам усе частіше дають зрозуміти це на Заході. Інакше єврочиновники не посміли б так безцеремонно втручатися у внутрішню політику незалежної держави і нав'язувати незалежній державі свою думку», - зазначив лідер «Українського вибору». На його думку, уряд Яценюка в багнети сприйняв ідею федералізації України, оскільки за федеративної форми устрою держави у Києва зникне можливість проводити єдину політику, спрямовану на уніфікацію регіонів, вибудовувати жорстку адміністративну вертикаль влади і диктувати волю територіальним громадам.

«Але не політикам, а народові вирішувати, якою має бути Україна - унітарною чи федеративною. Щоб повністю реалізувати гарантовані чинною Конституцією принципи народовладдя, уряд зобов'язаний дослухатися до думки свого народу, ухвалити закон про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою і дозволити кожному громадянину висловити своє бачення майбутнього України. Тільки в разі цього вдасться стабілізувати політичну ситуацію, зупинити розкол у суспільстві й зберегти територіальну цілісність країни», - упевнений Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

115