На черговому засіданні Ради безпеки ООН обговорили агресію Росії проти України.

На засіданні виступив заступник Генерального секретаря ООН Іван Шимонович з доповіддю про дотримання прав людини в Україні, передає Радіо «Свобода».

У цій доповіді Шимонович написав про відсутність дискримінації російськомовного населення і водночас вказав на загрози, які існують для україномовних, а також кримських татар. На момент написання доповіді понад 3 тисячі кримських татар уже залишили територію Криму через утиски та дискримінацію.

А російський посол в ООН Віталій Чуркін заявив про порушення прав людини в східних областях України. Він сказав, що «самопроголошена влада в Києві погрожує силовим підкоренням сходу України, це може спричинити масові порушення прав людини, в першу чергу російського і російськомовного населення».

У відповідь представник України в ООН Юрій Сергєєв сказав, що не через утиски російськомовного населення, а «через військову агресію Росії має місце ситуація в Україні, яка змушує Раду безпеки розглядати це питання».

Він навів статистику, згідно з якою в Росії немає жодної школи з українською мовою навчання, хоча в цій країні живе щонайменше 2 мільйони українців. Натомість в Україні - кілька тисяч класів з російською мовою навчання. Аналогічні цифри посол України в ООН навів щодо кількості газет, присутності російської та української мов у телерадіоефірі обох держав.

На підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також із засудженням російської політики щодо Києва висловилися майже всі члени Ради безпеки ООН.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

140