Україна уклала з державами Чорноморського регіону оновлені Письмові угоди (Letters of Agreement) щодо процедури координації між районними диспетчерськими центрами при обслуговуванні повітряного руху.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державного підприємства обслуговування повітряного руху «Украерорух».

«Ці угоди відповідно до чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію та процедур ІСАО укладаються між органами обслуговування повітряного руху всіх сусідніх держав і створюють законні підстави для взаємодії провайдерів аеронавігаційного обслуговування. Об'єктивна необхідність ініційованого Україною оновлення угод зумовлена передачею з 10 березня 2014 року управління повітряним рухом у Сімферопольському районі польотної інформації в Дніпропетровський та Одеський центри організації повітряного руху через захоплення Росією диспетчерського центру, аеродромної диспетчерської вишки та інших аеронавігаційних об'єктів «Украероруху» в Криму», - підкреслюється в повідомленні.

У прес-службі поінформували, що раніше у відповідних угодах з суміжними центрами сусідніх країн фігурував Сімферопольський центр управління повітряним рухом, з якого «Украерорух» припинив здійснення аеронавігаційного обслуговування після російської анексії Криму. Нині суб'єктами підписання оновлених Letter of Agreement стали Дніпропетровський та Одеський центри, передає «Укрінформ».

Держави, що підписали нові Letters of Agreement, підтвердили раніше досягнуті домовленості з Україною відповідно до зафіксованих в Європейському аеронавігаційному плані ІСАО (DOC7754) меж районів польотної інформації і рішення Ради ІСАО від 17.02.1997 України щодо повноважень надавати послуги з аеронавігаційного обслуговування та в межах українського Сімферопольського району польотної інформації.

Серед держав Чорноморського регіону винятком залишається тільки Російська Федерація, яка саботує процес підписання з Україною Letters of Agreement. «Украерорух» продовжує переговорний процес з російським провайдером аеронавігаційного обслуговування та наполегливо рекомендує авіаційній владі Російської Федерації в питаннях, що стосуються безпеки аеронавігації, керуватися здоровим глуздом та нормами міжнародного права», - наголошується в повідомленні «Украероруху».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191