Службовці державних установ та представники місцевого самоврядування, об'єднання громадян, організації, їхні посадові особи зобов'язані сприяти органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом, повідомляти дані, що стали їм відомі, щодо терористичної діяльності або будь-яких інших обставин, інформація про які може сприяти запобіганню, виявленню і припиненню терористичної діяльності, а також мінімізації її наслідків.

Про це йдеться в заяві Головного управління нагляду за додержанням законів у військовій сфері Генеральної прокуратури.

«Події, що відбуваються останнім часом на території східних і південних областей України, свідчать про гостроту та небезпеку ситуації, що склалася, і ще раз застерігають громадян, що спроби захоплення військових частин, зброї каратимуться згідно із Кримінальним законом, тому варто добре усвідомити невідворотність покарання за подібні дії», - зазначили у відомстві.

У Генпрокуратурі підкреслили, що всі свої права мешканці східних та південних областей можуть реалізувати законно. «А діям провокаторів усіх мастей буде надана належна правова оцінка», - запевнили в Головному управлінні ГПУ.

Крім того, відомство нагадує, що функції оборони держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні сили України. Також у передбачених законом випадках вони беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

«Для виконання поставлених перед Збройними силами завдань військовослужбовцям надається право використовувати зброю», - підкреслили в ГПУ.

Зокрема, зброя може використовуватися для захисту життя і здоров'я військовослужбовців, відбиття нападу на об'єкти, забезпечення виконання завдань покладених на військові частини та підрозділи і т.д.

Нагадаємо, 14 квітня виконувач обов'язків президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

605