Влада Придністров'я просять Росію визнати невизнану республіку як суверенну незалежну державу.

Таке звернення ухвалила Верховна рада Придністров'я на адресу Держдуми, Ради Федерації і президента Росії, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Рішення було ухвалене на основі результатів референдуму, що відбувся в Придністров'ї, на якому переважна більшість жителів регіону проголосувала за незалежність і приєднання до Росії.

Це не перше звернення влади і громадськості республіки до Москви з проханням визнання, проте тепер приводом повернутися до цього питання стало входження до складу Росії Криму.

«Придністров'я юридично нічим не відрізняється від Криму, і процес возз'єднання з Росією має бути проведений за кримським сценарієм», - вважає депутат В'ячеслав Тобух.

Передбачається, що вже у четвер делегація депутатів на чолі зі спікером Михайлом Бурлою вирушить у Москву, де вони планують зустрітися зі спікером Держдуми Сергієм Наришкіним.

Раніше глава МЗС Придністров'я Ніна Штанскі заявила, що тільки російська підтримка дозволяє Придністров'ю протистояти тиску, який чинять на невизнану республіку Молдова та Україна.

Придністров'я постійно стикається з обмежувальними заходами, які вживаються проти її громадян сусідніми державами.

Раніше Придністров’я попросило прийняти його до складу Російської Федерації.

Україна вважає, що ініціатива входження Придністров'я до складу Російської Федерації є нелегітимною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

198