Нове керівництво Нацбанку продовжує лукаву політику, заявив старший партнер юрфірми «Міцинський і партнери» Єгор Притула в ексклюзивному коментарі Forum'у.

З одного боку, за його словами, регулятор продовжує необмежене рефінансування «дружніх» банків - «Привату» та деяких інших, пов'язаних із нинішньою владою. «Лише в березні рефінансування перевищило 30 млрд грн і дозволило зацікавленим гравцям нажитися на валютних спекуляціях», - зазначив він.

З іншого боку, продовжив експерт, 14 банків днями відсторонені від міжбанківського ринку і можуть взагалі втратити ліцензії. «НБУ не наводить назв, але, за нашою інформацією, це установи, пов'язані з колишньою владою. І після цього Кабмін ще говорить про відсутність політичних репресій в Україні. Яка ж відсутність, коли їх проводить навіть Нацбанк», - поскаржився він.

Притула наголосив, що сьогоднішнє зміцнення гривні підтверджує: її курс цілком можна було стримувати і раніше. «А тепер виходить, що потрібні банки заробили на обвалі гривні, і спекулятивний маятник уже можна качнути у зворотний бік, попутно ще й зваливши провину на кон'юнктурно неугодних операторів», - сказав фахівець.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

114