Уряд продовжує посилювати податки, заявив старший партнер юрфірми «Міцинський і партнери» Єгор Притула в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами експерта, згідно із законом «Про запобігання фінансовій катастрофі» скасовано прогресивні фіскальні починання колишнього Кабміну: основна ставка податку на прибуток встановлена в розмірі 18%, а ПДВ знову до 20%. «Тоді як раніше перехідні положення Податкового кодексу встановлювали поступове зменшення податку на прибуток до 16% до 2016 р., а ПДВ з 01.01.2015 повинен був скоротитися до 17%», - нагадав він.

Колишня опозиція постійно критикувала попередній уряд за фіскальний тиск на бізнес, продовжив фахівець - однак, прийшовши до влади, одразу ж почала посилювати цей самий тиск. «Раніше податки поступово знижувалися (і їхня загальна кількість, і ставки), розширювалася сфера використання електронної звітності. Тепер же все може обернутися назад: наприклад, звинуватять когось у махінаціях з електронною системою, і скасують цю прогресивну новацію», - зазначив він.

Притула резюмував, що сьогоднішній Кабмін ніби навмисне руйнує всі позитивні нововведення останніх років. «Це стосується не тільки 2010-13 рр., але й попереднього часу. Таке враження, що столичні адмінбудівлі на вул. Грушевського спеціально заповнили саботажниками. Це не доведе до добра ні економіку, ні країну», - зазначив юрист.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152