Суперечності між «УДАРом» і «Батьківщиною» пов'язані з порушенням партнерських відносин між цими політичними силами. Таку думку в коментарі Forum'у висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Між «УДАРом» і «Батьківщиною» є певні суперечності. І для цього є багато причин, тут важко виділити якусь одну конкретну. Перший критичний виступ Віталія Кличка (заява про можливість відставки спікера ВР Олександра Турчинова - Ред.) був пов'язаний з тим, що «Батьківщина» та керівництво парламенту не завжди брали до уваги позицію «УДАРу». Не завжди дотримували партнерських відносин між політичними силами. Це призвело до сплеску емоцій», - сказав Фесенко.

На думку політолога, на відносини між цими двома політичними силами вплинула і конкуренція на майбутніх виборах президента та мера Києва.

«Але головна проблема, на мій погляд, в іншому: не працюють коаліційні механізми. Навіть якби минулого тижня «УДАР» голосував разом із «Батьківщиною» (за внесення до порядку денного пакета з 40 законопроектів - Ред.), то голосів все одно б не вистачило. Будь-яке рішення, що виноситься на засідання Ради, має бути узгоджене всередині більшості і далі має працювати коаліційна дисципліна. Якщо вона не працює, то проблема не в одній фракції», - вважає він.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190